Vyhledat Odemknout
ÚvodSvatební magazínBridal Fashion Week 2017
 

Bridal Fashion Week 2017

Hotel Imperial
Text: Pavla Růžičková Foto: MGmagazine.cz
 

Největší svatební událost, jenž nemá obdoby ve světě svateb s názvem Barcelona Bridal Fashion Week konaná na výstavišti Gran Via Fira de Barcelona každoročně představí svým nedočkavým návštěvníkům nové kolekce z rukou věhlasných módních návrhářů a značek. Letošní 27. ročník měl opět vyprodáno. K vidění bylo více jak 300 módních značek a 78 nováčků. Nejnovější trendy ve svatební módě pro ženy i muže roku 2018, spolu se společenskými oděvy a doplňky jsou vždy očekávány doslova se zatajeným dechem. Malou ochutnávku klasiky bělostných rób vám přinášíme.

 
Bridal Fashion Week 2017
 
 

Pronovias a Bridal Fashion Show 2017

Módní přehlídka Pronovias konaná v průběhu Bridal Fashion Show v Barceloně s kolekce na rok 2017 byla všem nedočkavcům představena za věhlasné účasti pěti nejznámějších světových topmodelek. Mezi ně tedy s určitostí v současné době patří Cindy Bruna, Irina Shayk, Jac Jagaciak, Kate Grigorevaa a Romee Strijd. Celkově úžasnou atmosféru přehlídkového mola skvěle doplňovala důmyslně provedená světelná instalace dotvořená doslova tisícem čajových svíček. To dalo přehlídce nádech velkoleposti a pocit příjemného mrazení od samého začátku až do úplného konce.

Peter Copping a Oscar de la Renta

Například Peter Copping vytvořil opravdu romantickou kolekci s názvem Ready to wear Bridal 2017 pro Oscar de la Renta. Vše nasvědčuje tomu, že jeho romantické skvosty těžko něco předčí. Peter Copping totiž zdůraznil ve své kolekci vysoce precizní práci. Stvořil vkusné a jemně sladké kousky určené pro široké spektrum žen, takže si opravdu může vybrat každá. K vidění byly šaty z pravého hedvábí, které doslova braly dech, bolero poseté perlami, které jsou letošním hitem na šatech i špercích, anebo použil nadčasové ozdobné peří. Jeho prvotřídní kolekce je důkazem, že romantickým svatebním dnům ještě zdaleka neodzvonilo. Šaty byly v barvě bílé i světlounce krémové a modely spojoval fakt, že všechny byly bez rukávů.

Reem Acra a nestárnoucí tradice

Reem Acra velmi výstižně popsala výchozí bod své svatební kolekce i nekončící smysl pro nesmrtelné tradice. Letošní Bridal Fashion Week Jaro 2017 nazvala: Kde začíná trend a tradice pokračuje. Podle názvu vypadla i celá svatební kolekce. Svatební šaty byly tradičně v čistě bílé paletě a plné nestárnoucích krajek. Reem Acra se ve své kolekci neváhala odvázat a pustila se i do značných experimentů se známkami extravagance. Nevěsty, které tyto šaty zaujmou a budou v nich chtít vyjít o svém svatebním dni často, budou zároveň potřebovat i náhradní šaty, neboť v těch svatebních do auta prostě nenastoupí. Všechny šaty letošní kolekce se pyšní bohatou výzdobou, krásnými flitry, jemnými krajkami a již zmíněnými sešívanými perlami.

Anna Torres a její květy

Příchod jara je s velkým nadšením oslavován v mnoha různých zemích prostřednictvím festivalů, oslavovaných květy sakury, třešní či pomerančů. To bylo inspirací pro novou kolekci od Anna Torres, ve které můžeme vysoce ocenit kontrast mezi životem rostlin a městským designem. Různé květinové potisky dodávají všem šatům pocit nostalgie, klidu a pohody. Mísí se z palety jemných tónů, včetně purpurové, růžové, červené, zelené, ledové kávy a modré. Tyto velmi jemné a měkké barvy jsou vysoce přitažlivé a vyvolávají jemnou vůni květin v rozpuku, připravených vykvést.

Cymbeline a francouzská elegance

Cymbeline ve své nové kolekci představila nové tkaniny a látky působící mnohem ušlechtileji než dřív. Novým stylem celkového vzhledu, hedvábnou výzdobou majestátnosti, často svěšenou jemnou krajkou přes odkrytá záda, či transparentní krajkou ukazující kůži, zaujala na první pohled. Lehkost, okázalost a elegance, tak by se dala celá kolekce charakterizovat. Šaty jsou jako okvětní lístek, který odívá ženu do překrásného květu. Kolekce je mladistvá a lehká, téměř ležérní ve svých letmých pohybech. Jemné perleťové odlesky, šaty se známkou půvabu viditelném v ulicích Paříže, pyšnící se francouzskou elegancí.

Galia Halav, jemnost i emoce

Gala No. 2 je kolekce čisté lásky k přírodě. Když jste připraveni na lásku, propadáte se do svých snů a můžete rozkvétat ve světle svých divokých emocí. Inspirace byla zejména matkou přírodou, klidem a krásou Isola Bella, také známé jako Perla Jónského moře i Sicílií. Kolekce je určena pro vysoce módní a tak trochu extravagantní nevěstu, která se chce nechat rozmazlovat školou vysoké módy, která si neustále udržuje spontánní charakter jemných vibrací. Kolekce je plná kombinací palety teplých barev a jemné vintage krajky, s nádechem francouzského šarmu, s nádechem starodávných siluet.

Inmaculada García ve znamení harmonie

Inmaculada García si svou novou kolekcí svatebních šatů zachovává pověst smyslu pro jemnost a eleganci. Její pověstná vášeň pro látky a design přináší harmonii každému z jejích modelů a přetváří je do nádherných kusů. Hlavní charakteristikou je čistota, plynulost a lehkost v souladu s jejími třemi návrhářskými liniemi: My Couture, My Essentials a My Secrets. Rozdíly mezi nimi jsou v letošním roce výraznější a My Couture stojí na vrcholu, pak přichází elegantní linie značky My Essentials, která doslova dýchá romantismem a jednoduchostí. My Secrets představuje absolutní svobodu kreativity. Spolu demonstrují jedinečnost svatební kolekce tohoto návrháře.

Isabel Zapardiez a Venuše nesoucí letmý stín přes sluneční kotouč

Jedinečné okamžiky života, momenty změny, sledování nových cest i širokých horizontů. Situace, kdy emoce stoupají vysoko a slzy se nám derou do očí. Kouzelné okamžiky pozorované ve stínu Venuše pod rouškou astronomického jevu vyskytujícího se ve vzácných případech, kdy planeta prochází přímo mezi Zemí a Sluncem a objevuje se jako malý stín přecházející přes jeho viditelný povrch. Chvíle letmých okamžiků s pomíjivou aurou svatebního dne. A právě stín Venuše přecházející přes siluetu slunečního těla v podobě nevěsty připomíná vše, co je v této kolekci. Hru světla a stínů v neustálém pohybu vytvářející energii, jenž bude pevnou rukou psát naši budoucnost. Isabel Zapardiez ukazuje dualitu bohatou na středními odstíny. Kontrast látek, pohybu peří a inspirací přírody v květinových motivech.

Justin Alexander podpis a známka luxusu

Justin Alexander a jeho luxusní kolekce. Měkké obrysy vyvedené do dramatických extrémů, šaty zdobené lasturami a detaily ve stříbře i vyšívané perly. Sukně s různými texturami a extravagantními délkami. Svatební pohádkové šaty, podmanivý a romantický nádech s jedinečnými límci a otevřenými zády. Různé styly s doplňky pro všestrannost nevěsty. Známky koketnosti i nevinnosti najednou se vyznačují jemnými a svůdnými obrysy, klenutými sukněmi a modely v broskvových odstínech. Širokou škálu stylů doplňuje část jednoduchých, moderních šatů, které ztělesňují styl bohoslužby v detailech. Lemované sukně, zemité tóny, krajky s květy a rozevláté rukávy s nádechem romantiky to je letošní svatební kolekce od Justin Alexander.